Hogyan spórolhatsz a biztosításodon?
Hogyan spórolhatsz a biztosításodon? Az ügyfelekért folytatott harcban a gépjármű-biztosításokat kínáló biztosítók nem csupán az olcsósággal (amelyhez egyébként a közelmúlt tapasztalatai alapján valószínűleg negatív képzet társul) tudják megkülönböztetni magukat a mezőnytől, hanem egyre többen kínálnak extra-, kiegészítő szolgáltatásokat. Nézzük, mi közül válogathatunk a piacon, illetve milyen kedvezményekben részesülhetünk! Kötelező esetek - megúszhatod olcsóbban is?

A biztosítók banki, illetve a bankok biztosítási területre való terjeszkedése egyáltalán nem véletlen. Az egyik fő hajtóerőnek a vásárlók igényei bizonyulnak, hiszen nem csoda, hogy felmerül annak igénye, hogy például egy bankfiókban minél több ügyet el tudjanak intézni egy "füst" alatt.

Ennek alapján pedig egyre gyakrabban találkozhatunk azzal a jelenséggel, hogy kedvezményeket kaphatunk a kötelezőnk díjából, ha például a számlánkat is ugyanannál az univerzális intézménynél vezetjük. No de ne szaladjunk ennyire előre, vegyük sorra, hol, milyen extra-szolgáltatásokat vehetünk igénybe, milyen kiegészítő módozatokat igényelhetünk.

Segítség a kárrendezésben

2005-ben jelent meg a piacon újdonságként az aktív kárrendezési kiegészítő szolgáltatás, az azt kínáló biztosítók egyik fő törekvése volt a kárrendezés hosszának lerövidítése, illetve az ügyfél számára az ezzel járó kellemetlenségek elkerülése. A kiegészítő szolgáltatás lényege, hogy baleset esetén a biztosító elvégzi a biztosott helyett a kárrendezést, ha egy balesetben ő a vétlen fél. Persze ehhez különböző feltételek is kapcsolódhatnak.

Így például az Allianznál díjmentesen jár az aktív kárrendezés, ha a kgfb mellett teljes körű cascóval rendelkezik az adott ügyfél. Illetve Aktív Plusz néven igényelhetik a csak kgfb-vel rendelkező ügyfelek is, cserébe De ezt csak akkor lehet igénybe venni, ha a károkozó felelősségbiztosítója Magyarországon működik, ráadásul a személyi sérülésekre, illetve az autóban lévő vagyontárgyakban keletkezett károk kifizetésére ezt nem lehet igényelni.

Ráadásul ez csak azokban az esetekben nyújt segítséget, ha egyértelműen tisztázott és megállapítható, hogy a kárért teljes mértékben a másik fél a felelős, s ezt írásban is elismerte. Akkor sem lehet igénybe venni a biztosító ilyen szolgáltatásait, ha parkoló, elguruló járművek által okozott kárról van szó, vagy ha a baleset körülményeinek tisztázásához, esetleg a kár nagyságának megállapításához egyéb adatokat kell beszerezni.

A Generali Bízza Ránk Kárrendezés kiegészítő biztosítása a kötelezős ügyfeleknek jár 2008. január elsejétől. A biztosító a kárrendezési eljárást lefolytatja, a kár jogalapi és összegszerűségét elbírálja, s megtéríti a kárt. A kárrendezés keretében megtérítésre kerülhetnek a gépjármű helyreállításának költségei, ha ez gazdaságosan megtehető, a biztosított autó szállításának, mentésének, tárolásának számlával igazolt szükséges és indokolt költségeit. Illetve gazdasági és műszaki totálkár esetén a káridőponti érték és a roncsérték közötti különbözetet. A szolgáltatás ezen társaság esetében kizárólag akkor vehető igénybe, ha a károkozó az Allianz, vagy az Uniqa biztosítottja.

Mi mást lehet még?

A kiegészítő szolgáltatások köre természetesen itt még messze nem ér véget. Hasonlóképpen a lakásbiztosítások asszisztencia-szolgáltatásaihoz a gépjármű-biztosításokhoz is igényelhető asszisztencia-szolgáltatás.

Az asszisztencia szolgáltatás a biztosítótól és a terméktől függően (a magasabb kategóriás casco biztosítások például általában több kiegészítő módozattal rendelkeznek) különböző szolgáltatásokat tartalmaznak. Tipikusan ilyen például a gépjármű hazaszállítása, vagy a helyszíni javítást. De akad olyan biztosító is, amely szükség esetén még akár az éjszakai szállásról is gondoskodik.

Fontos figyelni arra, hogy az asszisztencia szolgáltatások köre attól is függhet, hogy csak Magyarországra vonatkozik-e a biztosítás, avagy nemzetközi biztosítást kötöttünk.

Egyéb kiegészítő biztosítások

Ha egy családnak már van autója, azt valószínűleg nem csupán a munkába, iskolába járásra használja, hanem vélhetően a nyaralásokat, illetve a rokon-, ismerőslátogatásokat is ennek segítségével bonyolítják le. Ilyenkor jól jöhet, ha rendelkezünk kiegészítő baleset-, vagy poggyászbiztosítással, de lehet kötni kölcsöngépjármű-, vagy akár jogvédelmi biztosítást is.

Használd ki a kedvezményeket!

Mint azt már a cikk elején is említettük, több intézmény is igyekszik minél több kedvezményre jogosító kitételt felsorakoztatni, hogy lenyűgözhesse leendő, vagy már meglévő ügyfeleit. Bankbiztosítás esetén például díjazzák, amennyiben a bankrészleghez tartozó folyószámláról egyenlítjük ki a kgfb-díjat, lehetőleg csoportos beszedési megbízással.

A biztosítók megpróbálják abba az irányba terelni az ügyfeleket, hogy a biztosítás díját lehetőleg egy összegben fizessék ki, azaz éves díjfizetés esetén kaphatunk kedvezményt, míg másutt még a fél-, és negyedéves díjfizetést is jutalmazzák. Biztosítón belül is érdemes lehet elgondolkodni azon, vajon érdemes-e a cascót is egyben megkötni, mivel az újabb kgfb-díj kedvezményhez vezethet.

 

Forrás: www.penzcentrum.hu