Tízezreket érhet ez a telefonszám!
Mi jár egy lakásbiztosításhoz? A biztosítás bizony magába foglalhat olyan elemeket is, melyekről a biztosítottnak esetlegesen nincs is tudomása, így aztán nem is használja ki az egyes események esetén a kárkifizetés lehetőségét. Ne hagyjuk, hogy a tudatlanság megfosszon bennünket attól, ami jár. Most megnézzük, miért érdemes körültekintően tájékozódni lakásbiztosításunkról.

Recept biztosításhoz

Miből is áll össze egy lakásbiztosítás? Általánosságban két elemből tehető össze, létezik egy vagyonbiztosítási (amely kiterjed az ingó és ingatlan tulajdonra is) és egy felelősségbiztosítási eleme (igaz, nem minden társaságnál jelenik meg ez a két elem). Mindemellett az egyes biztosító társaságok különböző módozatokat kínálhatnak, illetve kiegészítő módozatok is elérhetőek, így a választási lehetőség igen széles.

Az, hogy egy biztosítás milyen káreseményekre nyújt fedezetet, mindig az adott biztosítás szerződéses feltételeiben találhatjuk meg. A fedezett káreseményeket egyrészt felsorolhatják, vagyis minden egyes esemény külön szerepel a szerződésben. Egy másik biztosítási típus az all-risk elnevezést viseli, lényege, hogy fordítottan "működik", vagyis a felsoroltak kivételével, kizárásos alapon minden másra fedezetet nyújt.

Persze nem árt azt sem tudni, hogy ma már testre szabott lakásbiztosítást köthetünk, vagyis kiválaszthatjuk azokat az elemeket, amelyekre nekünk leginkább szükségünk van, azokat a módozatokat vehetjük bele a biztosításokba, melyek nekünk kellhetnek az alapbiztosítás mellett.

Az is biztosítónként változó lehet - mint azt már előbb is említettük -, hogy az alapbiztosítás mit tartalmaz. Általában kárigénnyel léphetünk fel tűz- és egyéb elemi károk esetén, de például gyakran előfordul az üvegtörésre nyújtott fedezet is. Az alapbiztosítás mellett kínált kiegészítő módozatai között jelenik meg általában az lakás asszisztencia-szolgáltatás is.

Különös esetek, avagy mikor tárcsázzuk a biztosítót

Egyre több biztosító mozdul el abba az irányba, hogy asszisztencia-szolgáltatást kínál a lakásbiztosítás mellé. De mit is takar egészen pontosan egy ilyen asszisztencia-szolgáltatás? És egyáltalán milyen kiegészítő módozatok tartoznak az alapbiztosításhoz? Az alábbi esetek is rávilágítanak arra, hogy érdemes megjegyezni azt a bizonyos telefonszámot, melyet a biztosító megad, hiszen van olyan segítség, amiért nem nekünk kell fizetni.

Egy rosszabb napon, mire végre hazaérünk a munkából más sem hiányzik, minthogy a kulcsunk beletörjön a zárba. Az első gondolata ilyenkor a legtöbbeknek az, hogy lakatost, vagy zárszerelőt hívjon, pedig lehet, hogy csupán elég lenne a biztosítót tárcsázni...

Mi történik, ha esetleg egy téli napon éppen a fűtésrendszerrel támad valami rendellenesség? Valószínűleg újfent csupán a szakember jut eszünkbe, akinek a szerelés, az esetleges alkatrészcsere mellett vélhetően borsos kiszállási díj mellett.

Most pedig nézzük, melyik biztosítónál milyen kiegészítésekre van lehetőség az alap lakásbiztosítás mellett!

Az AEGON-nál a Globál Lakásbiztosítás megkötésekor vehető igénybe a Lakásdoktor szolgáltatás, melynek keretében egy káresemény bekövetkezésekor maximum 1 napon belül szakembert választhatunk a biztosító szerződött partnerei közül.

Az Allianznál az Otthoni Biztonsági program keretein belül kiegészítő elemként köthető épülettulajdonosi és általános felelősségbiztosítás, tetőbeázás- és panelhézagbiztosítás, különleges üvegek biztosítása, a rongálásbiztosítás, illetve a többletszolgáltatás-biztosítás. Ez utóbbi fedezetet nyújt arra, ha a fagyasztóban megromlik az élelmiszer, eltörik az akvárium és eláztatja a biztosított vagyontárgyakat, a kockázatviselés helyének kibővítésére, valamint a bankkártya letiltásának költségére is, amennyiben elvesztjük, vagy ellopják azt.

A Generali Házőrző családi otthonbiztosítása mellé a Mestervonal-24 asszisztencia-szolgáltatás kapcsolódik. Ha az ügyfél lakásában történik valamilyen vészhelyzet, a biztosító vele szerződésben álló szakembert küld, aki visszaállítja az eredeti helyzetet. A Mestervonal-24 szolgáltatásai kiterjed vészhelyzeti szolgáltatásra, szakiparosok küldésére, kárbejelentésre, illetve információszolgáltatásra.

A K&H Biztosítónál a K&H fészek otthonbiztosítása mellé igényelhető egy kényelmi csomag, amely vállalja például az okmányok beszerzését, a zárcserét. Kiegészítő elemként lehet emellett igényelni olyan biztosítást, amely fedezetet nyújt arra, ha valamelyik elektromos berendezés a garanciális időn túl elromlik, s mi megjavíttatjuk, ha törzskönyveztetett kutyusunk baleset, illetve betegség miatt elpusztul, beázik a tető, de kiterjeszthető a felelősségbiztosítás egész Európa területére, illetve kutyatartói minőségben gépjárműben, illetve haszonállatban okozott károkra.

Az Unionnál a Kandalló otthonbiztosítás mellé kínálnak kiegészítő módozatokat, így például speciális üvegekre vonatkozó védelem, emellett biztosíthatóak az épülethez kapcsolódó előtetők, fedezhetőek a fűtéskimaradásból és a fagyasztó áramkimaradásából eredő károk. Aki otthon dolgozik, az otthonában folytatott vállalkozásának eszközeit biztosíthatja. Kiegészítő biztosítást lehet kötni bankkártya elvesztésére, ellopására, zárcserére és dokumentumpótlásra, a biztosítási védelem kiterjeszthető. Itt is lehet külön kutyatartói felelősségbiztosítást, illetve az egész világra kiterjedő baleset-biztosítást is kötni.

Az Uniqua lakásbiztosításához a Plusz-24 szerviz vehető igénybe. Ennek keretében hat tevékenységi körben állnak mesteremberek éjjel-nappal rendelkezésünkre:
• víz-, gáz-, fűtésszerelés,
• dugulás elhárítás
• üvegezés,
• villanyszerelés,
• zárszerelés, ajtónyitás,
• tetőfedés és bádogosmunkák.

Összefoglalva tehát mindenképpen érdemes jól tájékozódni, mire nyújt fedezetet a biztosításunk. És természetesen azt se felejtsük el, mi az a szám, amit tárcsáznunk érdemes, ha baj van a lakásban, feltéve, hogy nem szeretnénk több tízezer forintot kiadni javításra.

Forrás: www.penzcentrum.hu