Mikor fizet a biztosító helyettünk?
Ha felelősségbiztosítás, akkor már szinte reflexszerűen a kötelező ugrik be mindenkinek, pedig mindennapi életünk számos egyéb területéhez kapcsolódnak ezen biztosítási termékek. A kötelező gépjármű-felelősségbiztosítással egy korábbi fejezetünkben már részletesen foglalkoztunk, így most a felelősségbiztosítás tágabb körét vesszük górcső alá.

Mire képes egy virágcserép...

Képzeljük el, hogy egy kisvállalkozás tulajdonosaként a főváros külterületén elhelyezkedő irodaházban vásárolunk irodát. Nap mint nap bejárunk, alkalmazottaink is itt végzik munkájukat. Az egyik nap azonban más lesz, mint a többi: a polcon elhelyezett - számunkra magas eszmei értékkel rendelkező - cserép a benne lévő virággal együtt úgy gondolja, hogy a földön kényelmesebb. Mi megrettenve a növény után kapunk, de ezzel csak rontunk a helyzeten, ugyanis elkapni nem tudjuk a virágot, csupán a röppályát változtatjuk meg, melynek köszönhetően kitörik az iroda ablaka, az ablakon keresztül pedig egy parkoló autóra zuhan a cserép.

A fenti történethez hasonló esemény megvalósulásának valószínűsége ugyan kicsi, hiszen az események szerencsétlen láncolatáról van szó, mégis bármikor előfordulhat. Ráadásul mivel az okozott kár összege igen magas is lehet, nem árt, ha felkészülünk, és megfelelő felelősségbiztosítást kötünk. Ha ezt megtettük, akkor az ijedségen és a bosszankodáson túl aggodalomra már nincs ok.

Az összetört kocsi tulajdonosa ugyan nyilvánvalóan nem repes majd az örömtől, mikor meglátja, mi is történt a négykerekűvel, s a kocsi karosszéria-javításának költségét is rajtunk fogja követelni. Ezt azonban - feltéve, hogy nem szándékosan hajítottuk ki a növényt az ablakon - a biztosító kifizeti helyettünk. Mielőtt rátérnénk a kárkifizetésre, nézzük, milyen biztosítási termékről is van szó!

 

Forrás:www.penzcentrum.hu