"Viharos" áremelés jöhet
A biztosítók árazását is felborítják azok a rendkívüli időjárási események, amelyek az utóbbi években mind gyakoribbá válnak. A növekvő kárkifizetések áremelésre kényszeríthetik a társaságokat - írja a Napi Gazdaság.

Tavaly a Magyar Biztosítók Szövetségének adatai szerint a katasztrófakárok ellenére tovább csökkent a lakásbiztosítások száma. Egyértelműnek tűnik, hogy az eddigi díjemelésnek a lanyha kereslet szabott gátat, ám a megugró kárkifizetés előbb-utóbb drágításra kényszerítheti a társaságokat.

Az utóbbi tíz évben megduplázódott a nem életbiztosítási piacon a kárkifizetés, miközben a szerződések száma alig nőtt, 2003 óta pedig lényegében nem tudtak díjat emelni az üzletágban. Vereczki András, az Aegon vezérigazgató-helyettese szerint emiatt általánossá vált az alulbiztosítottság. Amennyiben tehát valamilyen káresemény bekövetkezik, az alacsony biztosítói kifizetésekért sokszor magukat (is) okolhatnák az ügyfelek.
Tavaly egyébként a biztosítók 263,4 ezer esetben összesen 24,94 milliárd forintot fizettek ügyfeleiknek természeti károk miatt a Napi adatai szerint. Az Aegon a tavalyi "viharszezonban" - augusztusig - 70 ezer eseményre összesen 4,1 milliárd forintot fizetett ki, a Signal Biztosítónál az elmúlt évben 50 százalékkal nőtt a viharkár-bejelentések száma, de akad társaság, amelynél négyszereződésről beszéltek - írta a lap.

Az Aegon és az Allianz biztosítóhoz is ezerötszáz kárbejelentés érkezett kedd délutánig a hétvégi viharok miatt, a károk becsült összege az Aegonnál 154 millió, míg az Allianznál 95 millió forint - közölték a biztosítók az MTI-vel.

Az Aegonnál a károk ötödét jégverés, a harmadát villámcsapás okozta. A legtöbb káresemény a főváros környékén, valamint Északkelet-Magyarországon történt, de nagyobb számban jelentettek kárt az ügyfelek Hevesből, Bács-Kiskunból, Nógrádból és Zalából is. Az Allianznak Budapest, Gyöngyös és Kiskőrös környékéről jelentették a legtöbb kárt.

forrás: www.fn.hu